Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Vitaminer på tilbud: Sammenlign pris per dose

Her samler vi vitaminer og kosttilskudd på tilbud fra Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem. Det viktigste tallet er ikke prisen på boksen, men prisen per dose: en boks med 200 tabletter til 199 kr er langt billigere per dag enn en boks med 60 tabletter til 99 kr. Vi regner ut kr per tablett på alt der antallet er kjent. Se egne sider for magnesium, D-vitamin, omega-3 og kollagen.

Produkter
100
Fra
24 kr
Merker
33
Butikker
6

Vitaminer og kosttilskudd på tilbud nå

100 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 100, største rabatt

-70%

Nycoplus

Nycoplus Jern 27mg tabletter 100 stk

kr 75kr 250

Boots apotek · 0,75 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-52%Ekte tilbud

Pro-Ven

Pro-Ven Reise melkesyrebakterier 14 kapsler

kr 86kr 179

Apotera · 6,14 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%

Vitaminbjørner

Vitaminbjørner Vegansk Multivitamin Tyggbare bjørner, Fersken, 60 stk.

kr 75kr 150

Apotek 1 · 1,25 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%
Lactocare Baby - 7,5 ml

Lactocare

Lactocare Baby - 7,5 ml

kr 85kr 170

Med24

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%

Berocca

Berocca Energy Gummies 60 stk

kr 88kr 175

Apotek 1 · 1,46 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%

Priorin

Priorin DailyHair Shine Gummies 30 stk

kr 110kr 220

Apotek 1 · 3,67 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%Ekte tilbud

Nycoplus

Nycoplus Omega-3 geleputer med jod og d-vitamin tropisk smak 30 stk

kr 125kr 250

Boots apotek · 4,16 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%Ekte tilbud

Nycoplus

Nycoplus Omega-3 basic kapsler 90stk

kr 140kr 280

Boots apotek · 1,56 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%Ekte tilbud

Nycoplus

Nycoplus Omega-3 multi kapsler 90 stk

kr 150kr 300

Boots apotek · 1,67 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%Ekte tilbud

Nycoplus

Nycoplus Vegansk Omega-3 fra alger 30stk

kr 150kr 300

Boots apotek · 5,00 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%Ekte tilbud

Frisk

Frisk Arctic Omega-3 Gravid, 80 stk.

kr 160kr 319

Farmasiet · 1,99 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-50%

Gerimax

Gerimax Daglig Energi tabletter 90 stk

kr 185kr 370

Apotek 1 · 2,06 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Utvalgte vitamintilbud

Største rabatt

Nycoplus Jern 27mg tabletter 100 stk

75 kr · −70%

Lavest pris per enhet

Nycoplus Jern 27mg tabletter 100 stk

0,75 kr/stk · 75 kr · Boots apotek

Lavest pris

Balance D-vitamin Brusetabletter - 20 brusetabl.

24 kr · Med24

Slik sammenligner du kosttilskudd på pris

Regn alltid per dose, ikke per boks. Pakningene varierer fra 30 til 365 tabletter, og literprislogikken fra dagligvaren gjelder her også: store pakninger gir nesten alltid lavere pris per dose. Sjekk samtidig anbefalt daglig dose på etiketten — noen produkter krever to eller tre tabletter daglig, og da dobles eller tredobles dagsprisen.

Styrken betyr mer enn merket. To magnesiumtilskudd kan koste det samme, men inneholde 120 mg og 350 mg per tablett. Sammenlign innhold av virkestoff per tablett før du sammenligner pris. Apotekenes egne merker (for eksempel Nycoplus) er ofte halvparten av prisen for samme virkestoff som merkevarene.

Vitaminer er en klassisk kampanjekategori med «2 for 1» og «ta 3 betal for 2»-tilbud. De gir reell besparelse hvis du uansett bruker tilskuddet daglig — en vitaminkur varer måneder, så det er trygt å kjøpe stort på tilbud.

Spørsmål og svar

Hva er pris per dose?

Prisen på pakningen delt på antall tabletter eller kapsler. Det er det eneste tallet som gjør pakninger i ulik størrelse sammenlignbare. Husk å justere for anbefalt daglig dose hvis den er mer enn én tablett.

Er dyre vitaminer bedre enn billige?

Virkestoffet er det samme: D-vitamin er D-vitamin uansett merke. Forskjellene ligger i styrke per tablett, tilsetningsstoffer og form (tablett, kapsel, dråper, gummi). Sammenlign styrke og innhold, så ser du ofte at apotekets eget merke gir mest for pengene.

Når er vitaminer billigst?

Kampanjene går året rundt, men januar (nyttårsforsetter) og høsten (immunforsvar-sesongen) har flest tilbud. Multi-kjøpskampanjer som «2 for 1» er vanligst og gir lav enhetspris.

Kan jeg trygt kjøpe kosttilskudd på nettapotek?

Ja. Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem er norske apotek underlagt samme regelverk som kjedene med fysiske butikker. Utenlandske nettbutikker utenfor apoteksystemet er derimot ikke underlagt norsk kontroll.

Se også