Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Omega-3: Sammenlign pris per kapsel

Her sammenligner vi omega-3-tilskudd og tran fra de sju norske apotekene vi dekker, med pris per kapsel utregnet. Innholdet av EPA og DHA per kapsel varierer med flere hundre prosent mellom produktene — «høykonsentrert» betyr færre kapsler for samme dose, og kan være billigst selv med høyere bokspris.

Produkter
94
Fra
84 kr
Merker
44
Butikker
7

Omega-3: priser nå

94 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 94, pris per enhet

Futura

FUTURA Omega 3 Basic - 270 stk

kr 169

Med24 · 0,63 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Biopharma

Biopharma Trankapsler 144stk

kr 99

Apotera · 0,69 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-16%

Lekaform

Lekaform Tranebær – 120 stk

kr 108kr 128

Med24 · 0,90 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Biopharma

Biopharma Trippel Omega-3 144stk

kr 139

Apotera · 0,97 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Skip

SKIP Omega-3 120 stk

kr 119

Apotera · 0,99 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Elexir Pharma

Elexir Pharma Omega-3 forte 1000 mg kapsler 132 stk

kr 145

Apotera · 1,10 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Ukjent

SanOmega Repair Omega 3 - 360 Kapsler

kr 401

Apotekhjem · 1,11 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Futura

Futura Omega 3 konsentrert - 150 stk

kr 169

Med24 · 1,13 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Metode

Metode Høykonsentrert omega-3 500 mg kapsler 120 stk

kr 140

Apotek 1 · 1,17 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Biopharma

Biopharma Trippel Omega-3 Barn 144stk

kr 169

Apotera · 1,17 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-20%Billigste

Fitness Pharma

Yummy Gummies by Fitness Pharma Omega 3 DHA - 60 stk.

kr 84kr 105

Med24 · 1,40 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Bodylab

Bodylab Omega 3 1000mg - 120 stk.

kr 179

Med24 · 1,49 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Beste priser per enhet

Største rabatt

Nycoplus Omega-3 basic kapsler 90stk

140 kr · −50%

Lavest pris per enhet

FUTURA Omega 3 Basic - 270 stk

0,63 kr/stk · 169 kr · Med24

Lavest pris

Yummy Gummies by Fitness Pharma Omega 3 DHA - 60 stk.

84 kr · Med24

Om omega-3-kjøpet

Sammenlign EPA+DHA, ikke «fiskeolje». En standard kapsel inneholder gjerne 300 mg EPA+DHA av 1000 mg olje, mens høykonsentrerte varianter gir 600-800 mg. Skal du opp i anbefalt dose, trenger du dobbelt så mange standardkapsler — da vinner ofte den «dyrere» høykonsentrerte på pris per gram.

Flytende tran er ofte billigst per dose, hvis du tåler smaken. En flaske Möller’s tran gir mer omega-3 per krone enn de fleste kapselvarianter, og dekker samtidig D-vitaminbehovet.

Spørsmål og svar

Er tran og omega-3-kapsler det samme?

Begge gir marine omega-3-fettsyrer (EPA og DHA). Tran inneholder i tillegg vitamin A og D. Kapsler er smaksfrie og doserbare; flytende tran gir som regel mest omega-3 per krone.

Hva bør jeg se etter på etiketten?

Mengden EPA+DHA per dose — det er den som skal sammenlignes, ikke total oljemengde. Sjekk også om dosen er én eller flere kapsler.

Se også