Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Kollagen: Sammenlign pris per dose

Her sammenligner vi kollagentilskudd fra Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem, med pris per dose utregnet der pakningen oppgir antall. Kollagen selges som pulver, tabletter og shots, og dagsdosene varierer fra 2,5 til 10 gram — prisen per gram varierer enda mer.

Produkter
32
Fra
60 kr
Merker
14
Butikker
7

Kollagen: priser nå

32 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 32, pris per enhet

-20%Billigste

Fitness Pharma

Yummy Gummies by Fitness Pharma Collagen - 60 stk.

kr 60kr 75

Med24 · 1,00 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-12%

Ukjent

Biotin Collagen 120 tabletter – Kollagen, biotin & hyaluronsyre for hud, hår og elastisitet, UTSOLGT

kr 249kr 284

Apotekhjem · 2,08 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Elexir Pharma

Elexir Pharma Kollagen hydrolysert type I, II og III tabletter 120 stk

kr 269

Apotera · 2,24 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Biopharma

Biopharma Kollagen Beauty Gummies 60stk

kr 135

Apotera · 2,25 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-14%

Vitayummy

VitaYummy Collagen Cherry 60 stk

kr 144kr 167

Med24 · 2,40 kr/stk

Se tilbud
-24%

Heey!

Heey! Vital Collagen + Minerals 90 kapsler

kr 227kr 299

Med24 · 2,52 kr/stk

Se tilbud
-25%

Vitayummy

VitaYummy Collagen Papaya - 60 stk.

kr 157kr 209

Med24 · 2,62 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-20%Ekte tilbud

Heey!

Heey! Beauty Collagen + MSM 90 kapsler

kr 239kr 299

Apotera · 2,66 kr/stk

Se tilbud

Ukjent

Vild Nord Collagen C+ -120stk

kr 334

Apotekhjem · 2,78 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Vild Nord

Vild Nord Nordisk Marint Collagen C+ kapsler 120 stk

kr 359

Apotera · 2,99 kr/stk

Se tilbud

Ukjent

Mezina Collagen Multivitamin – 120 kapsler

kr 367

Apotekhjem · 3,06 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Ukjent

Biosan reumex multi kollagen (90 tabletter)

kr 299

Apotekhjem · 3,32 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Beste priser per enhet

Største rabatt

Plent Pure Marine Collagen Chocolate Dream - 30 poser

251 kr · −35%

Lavest pris per enhet

Yummy Gummies by Fitness Pharma Collagen - 60 stk.

1,00 kr/stk · 60 kr · Med24

Om kollagen-kjøpet

Doseringen avgjør prisbildet. Studier på hud og ledd har typisk brukt 2,5-10 g hydrolysert kollagen daglig. En boks tabletter med 500 mg per tablett krever mange tabletter for samme dose som ett måleskje pulver — pulver er nesten alltid billigst per gram.

Kollagentype og kilde (bovint, marint) påvirker pris mer enn dokumentert effekt. Er du usikker, er hydrolysert kollagen (kollagenpeptider) den formen som er brukt i de fleste studier.

Spørsmål og svar

Virker kollagentilskudd?

Enkelte studier viser moderat effekt på hudens fuktighet og elastisitet ved daglig bruk over uker til måneder; dokumentasjonen er svakere for ledd. Effekten er uansett dose-avhengig — sammenlign pris per gram, ikke per boks.

Pulver eller tabletter?

Pulver gir høyest dose per krone og blandes i kaffe eller smoothie. Tabletter er praktiske, men krever ofte 6-10 stykker for samme dagsdose — sjekk doseringen før du sammenligner pris.

Se også