Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Magnesium: Sammenlign pris per tablett

Her sammenligner vi magnesiumtilskudd fra de sju norske apotekene vi dekker, med pris per tablett utregnet. Magnesium finnes i mange former — glysinat, sitrat, oksid — og i styrker fra 120 til 350 mg per tablett, så sammenlign styrke og form, ikke bare pris.

Produkter
107
Fra
40 kr
Merker
34
Butikker
7

Magnesium: priser nå

107 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 107, pris per enhet

Vitalia

Vitalia Magnesium & Kalsium - 100 stk.

kr 45

Med24 · 0,45 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Zoeco

Zoeco Magnesium 250 mg 100 kapsler

kr 55

Apotera · 0,55 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-20%

Fitness Pharma

Fitness Pharma Magnesiumsitrat - 200 stk.

kr 124kr 155

Med24 · 0,62 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Möller'S Pharma

Möller's Pharma Magnesium 350 mg 150 stk

kr 105

Apotera · 0,70 kr/stk

Se tilbud

Ukjent

Kalk + Magnesium (Dolomit) 400tabletter

kr 287

Apotekhjem · 0,72 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Sana-Sol

Sana-Sol Magnesium svelgetablett 100stk

kr 79

Apotera · 0,79 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Zoeco

Zoeco Magnesium citrus 125 mg 60 tyggetabletter

kr 49

Apotera · 0,82 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-8%

Livol

Livol Magnesium - 150 stk.

kr 124kr 135

Med24 · 0,83 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Metode

Metode Magnesium 350 mg tabletter 150 stk

kr 129

Apotek 1 · 0,86 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Faktisk

Faktisk Magnesium 350 mg tabletter x2, 2 x 100 stk.

kr 183

Farmasiet · 0,92 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-16%

Unikalk

UniKalk Extra m/D vitamin og magnesium, 300 mg - 140 stk.

kr 133kr 158

Med24 · 0,95 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Skip

SKIP Magnesium 100 stk

kr 96

Apotekhjem · 0,96 kr/stk

Se tilbud

Beste priser per enhet

Største rabatt

VitaYummy Magnesium Citrate, Jordbær, 60 stk.

157 kr · −25%

Lavest pris per enhet

Vitalia Magnesium & Kalsium - 100 stk.

0,45 kr/stk · 45 kr · Med24

Lavest pris

Metode Magnesium 175 mg brusetabletter sitron 20 stk

40 kr · Apotek 1

Om magnesium-kjøpet

Formen betyr noe for opptak og mage: magnesiumglysinat og -sitrat regnes som lettere opptakelige og mildere for magen enn magnesiumoksid, og koster gjerne mer. Sjekk hvilken form produktet bruker — den står i innholdsfortegnelsen.

Regn per tablett og per mg. En billig boks med 120 mg per tablett kan være dyrere per mg magnesium enn en dyrere boks med 350 mg. Vi viser pris per tablett; styrken står i produkttittelen på de fleste varene.

Spørsmål og svar

Hvilken magnesiumform er best?

Glysinat og sitrat tas lettere opp og er mildere for magen; oksid gir mest magnesium per krone men tas dårligere opp. For generelt tilskudd fungerer alle — velg etter mage og lommebok.

Hvor mye magnesium bør jeg ta?

Anbefalt daglig inntak er 300-400 mg for voksne, medregnet det du får fra maten. Følg doseringen på pakningen, og spør lege ved nyresykdom eller faste medisiner.

Se også