Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

D-vitamin: Sammenlign pris per dose

Her sammenligner vi D-vitamintilskudd fra Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem, med pris per dose utregnet. D-vitamin selges i tabletter, kapsler og dråper i styrker fra 10 til 80 µg — prisen per dose varierer mer enn de fleste tror.

Produkter
69
Fra
40 kr
Merker
29
Butikker
7

D-vitamin: priser nå

69 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 69, pris per enhet

-20%

Lekaform

Lekaform D-Vitamin – 300 stk

kr 79kr 99

Med24 · 0,26 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Möller'S Pharma

Möller's Pharma D-vitamin 20 µg 150 stk

kr 65

Med24 · 0,43 kr/stk

Se tilbud

Futura

FUTURA Kalk + ekstra D-vitamin - 320 stk

kr 139

Med24 · 0,43 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-20%

Fitness Pharma

Fitness Pharma Sterk Vitamin D3 - 300 kapsler

kr 135kr 169

Med24 · 0,45 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Futura

Futura Kalk + D-vitamin - 350 stk.

kr 159

Med24 · 0,45 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Futura

FUTURA Kalk + K & D vitamin - 300 stk

kr 139

Med24 · 0,46 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Möller'S Pharma

Möller's Pharma D-vitamin 40 µg 150 stk

kr 78

Med24 · 0,52 kr/stk

Se tilbud

Zoeco

Zoeco kalsium vitamin D3 + K 100 tabletter

kr 59

Apotera · 0,59 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Möller'S Pharma

Möller's Pharma D-vitamin 80 µg 150 stk

kr 99

Apotera · 0,66 kr/stk

Se tilbud

Decamin Trading

Vitamin D3 25 ug - 180 tabletter

kr 123

Med24 · 0,68 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Möller'S Pharma

Möller's Pharma D-vitamin 10 µg tyggetabletter 120 stk

kr 89

Apotera · 0,74 kr/stk

Se tilbud

Metode

Metode Vitamin D3 20 mcg tabletter 120 stk

kr 89

Apotek 1 · 0,74 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Beste priser per enhet

Største rabatt

Nycoplus Omega-3 geleputer med jod og d-vitamin tropisk smak 30 stk

125 kr · −50%

Lavest pris per enhet

Lekaform D-Vitamin – 300 stk

0,26 kr/stk · 79 kr · Med24

Lavest pris

Metode vitamin D3 40 mcg brusetabletter 20 stk

40 kr · Apotek 1

Om d-vitamin-kjøpet

Styrken avgjør sammenligningen. Helsemyndighetene anbefaler 10 µg daglig for voksne (20 µg for eldre), men mange tilskudd inneholder 40 eller 80 µg. En dyrere boks med høyere styrke kan gi flere måneders forbruk — regn per µg hvis du sammenligner på tvers av styrker.

Tran teller også. Möller’s tran og trankapsler dekker både D-vitamin og omega-3, og kan erstatte to separate tilskudd — sammenlign totalprisen mot å kjøpe begge deler hver for seg.

Spørsmål og svar

Trenger jeg D-vitamintilskudd?

I Norge anbefales tilskudd i vinterhalvåret fordi solen står for lavt til at huden produserer D-vitamin. Kosten (fet fisk, beriket melk) dekker sjelden behovet alene.

Tabletter eller dråper?

Virkestoffet er det samme. Dråper doseres fleksibelt og passer barn; tabletter og kapsler er enklest for daglig voksenbruk. Velg formen du faktisk husker å ta — og sammenlign pris per dose.

Se også