Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Solkrem på tilbud: Dagens beste solkrempriser

Her finner du solkrem på tilbud fra de store norske apotekene: Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem. Vi henter prisene direkte fra apotekene flere ganger daglig og regner ut pris per 100 ml, slik at du ser hvilken flaske som faktisk er billigst — en stor pumpeflaske til 249 kr er ofte et bedre kjøp enn en liten tube til 149 kr. Sommerhalvåret er høysesong for solkremkampanjer, med «2 for 1» og opptil 50 prosent avslag hos flere kjeder samtidig.

Produkter
100
Fra
27 kr
Merker
33
Butikker
6

Solkrem på tilbud nå

100 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 100, største rabatt

-70%

Nytti

Nytti Aloe Vera Body Lotion 150ml

kr 42kr 140

Boots apotek · 28 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Soltan

Soltan Kids Protect & Moisturise Sun Lotion SPF 50+ 400ml

kr 54kr 180

Boots apotek · 13 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Avène

Avène Sun Stick SPF 50+ 8 g

kr 66kr 220

Apotek 1 · 825 kr/100 g

Se tilbud
-70%

Vichy

Vichy Capital Soleil Dry Touch Protective Face Fluid SPF30, 50 ml

kr 96kr 320

Boots apotek · 192 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Sun Luxious

Sun Luxious Glow SPF50+

kr 105kr 350

Boots apotek

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Sun Luxious

Sun Luxious Daily Protection SPF50+

kr 105kr 350

Boots apotek

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Vichy

Vichy Capital Soleil hydrating protect water solspray SPF30 200ml

kr 114kr 380

Boots apotek · 57 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Soltan

Soltan family pack solkrem og aftersun

kr 120kr 400

Boots apotek

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Vichy

Vichy Capital Soleil Solar Eco-Designed Milk Face & Body SPF50+, 200 ml

kr 126kr 420

Boots apotek · 63 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

La Roche-Posay

La Roche-Posay Anthelios Age Correct SPF50, 50 ml

kr 141kr 470

Boots apotek · 282 kr/100 ml

Se tilbud
-62%

Lirene

Lirene Sun Protection Lotion Vitamin E SPF 50 - 120 ml.

kr 60kr 159

Med24 · 50 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-59%

Some By Mi

Some By Mi V10 Hyal Hydra Capsule Sunscreen SPF50+ PA++++ - 40 ml.

kr 121kr 293

Med24 · 303 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Utvalgte solkremtilbud

Største rabatt

Nytti Aloe Vera Body Lotion 150ml

42 kr · −70%

Lavest pris per enhet

Soltan Kids Protect & Moisturise Sun Lotion SPF 50+ 400ml

13 kr/100 ml · 54 kr · Boots apotek

Lavest pris

Blistex Ultra 50+ - 4,25 g.

27 kr · Med24

Slik finner du en god solkrem på tilbud

Sammenlign literprisen, ikke bare prislappen. Solkrem selges i alt fra 50 ml reisetuber til 400 ml familieflasker, og prisen per 100 ml varierer fra under 50 kr til over 500 kr. Vi viser pris per 100 ml på alle produkter der volumet er kjent, så du slipper å regne selv.

Faktoren styrer prisen mindre enn merket. SPF 50 koster sjelden mye mer enn SPF 30 fra samme serie, mens forskjellen mellom apotekenes egne merker og premiummerker som La Roche-Posay kan være flere hundre kroner per flaske. Forbrukerrådets solkremtester har flere år på rad vist at rimelige solkremer beskytter like godt som dyre, så lav pris betyr ikke dårlig beskyttelse.

Kjøp gjerne årets solkrem på sensommeren. Apotekene rydder sesonglageret fra august, og solkrem holder seg normalt til neste sommer (sjekk holdbarhetssymbolet på flasken). Multi-kjøpstilbud som «2 for 1» gir lav enhetspris hvis du uansett trenger mer enn én flaske.

Spørsmål og svar

Når er solkrem billigst?

Kampanjene er hyppigst i mai til juli, mens de dypeste kuttene ofte kommer i august og september når apotekene tømmer sesonglageret. Utenom sesongen er utvalget mindre, men enkeltprodukter kan være svært billige.

Er dyr solkrem bedre enn billig?

Ikke nødvendigvis. Uavhengige tester, blant annet fra Forbrukerrådet, har gjentatte ganger vist at rimelige solkremer beskytter like godt som dyre, så lenge du bruker nok og smører ofte. Betal for konsistens og hudfølelse hvis det er verdt det for deg — ikke for beskyttelsen.

Hva betyr pris per 100 ml?

Det er prisen omregnet til samme mengde, slik at pakninger i ulik størrelse kan sammenlignes direkte. En 200 ml flaske til 199 kr koster 100 kr per 100 ml og er billigere enn en 50 ml tube til 89 kr, som koster 178 kr per 100 ml.

Hvor mye solkrem bør jeg bruke?

En voksen kropp trenger rundt 35 ml per påsmøring — omtrent et helt håndflatemål. En 200 ml flaske holder altså bare til fem-seks hele kroppspåsmøringer, så det lønner seg å kjøpe stort når literprisen er lav.

Beskytter solkrem fra i fjor fortsatt?

Uåpnet solkrem holder seg normalt i minst tre år. Åpnet solkrem er merket med et symbol (for eksempel «12M») som angir holdbarhet etter åpning. Har kremen endret lukt eller konsistens, bør du kjøpe ny.

Se også