Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Paracet: Priser hos apotekene nå

Her ser du dagens priser på Paracet hos Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem — alle pakninger og former, med pris per tablett utregnet. Paracet (paracetamol) er Norges mest solgte reseptfrie legemiddel, og prisen på identiske pakninger varierer tydelig mellom apotekene.

Produkter
15
Fra
24 kr
Merker
1
Butikker
7

Paracet: priser nå

15 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 15, pris per enhet

-32%

Paracet

Paracet 500 mg tabletter 20 stk

kr 25kr 37

Apotekhjem · 1,25 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 500 mg tabletter, 20 stk.

kr 36

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Paracet

Paracet 500 mg avlange filmdrasjerte tabletter 20 stk

kr 39

Farmasiet · 1,95 kr/stk

Se tilbud
Billigste

Paracet

Paracet 500 mg tabletter - 10 stk.

kr 24

Med24 · 2,40 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Paracet

Paracet 500 mg tabletter 10 stk

kr 25

Boots apotek · 2,49 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 500 mg brusetabletter 20 stk

kr 74

Farmasiet · 3,70 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 500 mg brusetabletter - 20 stk.

kr 74

Med24 · 3,70 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Paracet

Paracet 250 mg smeltetabletter 12 stk

kr 52

Med24 · 4,33 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 500 mg brusetabletter 20 stk

kr 87

Apotek 1 · 4,34 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 125 mg stikkpiller 10 stk

kr 45

Med24 · 4,50 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 250 mg stikkpiller 10 stk

kr 49

Farmasiet · 4,90 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 500 mg stikkpiller 10 stk

kr 54

Farmasiet · 5,40 kr/stk

Se tilbud

Beste priser per enhet

Største rabatt

Paracet 500 mg tabletter 20 stk

25 kr · −32%

Lavest pris per enhet

Paracet 500 mg tabletter 20 stk

1,25 kr/stk · 25 kr · Apotekhjem

Lavest pris

Paracet 500 mg tabletter - 10 stk.

24 kr · Med24

Om paracet-kjøpet

Pris per tablett faller kraftig med pakningsstørrelsen. Reseptfritt får du kjøpt inntil 20 tabletter i dagligvare og noe større utvalg på apotek; brusetabletter, mikstur og stikkpiller finnes for barn og for deg som ikke tar tabletter.

Generisk paracetamol (Pinex, Panodil, Paracetamol) inneholder samme virkestoff i samme styrke og er ofte billigere. Kiwi og Rema 1000 selger småpakninger av Paracet — ofte billig per pakning, men apotekets større pakninger vinner som regel per tablett.

Spørsmål og svar

Hva koster Paracet 500 mg 20 stk?

Typisk 35-50 kr på apotek; dagens priser per apotek ser du i listen over. Prisen per tablett er lavere i større pakninger der de selges.

Er Pinex like bra som Paracet?

Ja. Begge inneholder paracetamol i samme styrke og virker likt. Velg den billigste — det er samme virkestoff.

Hvor mange Paracet kan jeg ta?

Følg pakningsvedlegget: normaldose for voksne er 1-2 tabletter à 500 mg inntil 3-4 ganger i døgnet, maks 4 gram per døgn. Overdosering er farlig for leveren. Denne siden sammenligner priser og er ikke medisinsk rådgivning.

Se også