Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Smertestillende: Sammenlign priser på apotekene

Her sammenligner vi prisene på reseptfrie smertestillende — Paracet, Ibux, Paracetamol, Ibuprofen og flere — hos Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem. Smertestillende er sjelden «på tilbud»; det som varierer er grunnprisen mellom apotekene og prisen per tablett mellom pakningsstørrelsene. Vi viser begge deler. Se egne prissider for Paracet og Ibux.

Produkter
186
Fra
15 kr
Merker
64
Butikker
7

Smertestillende: priser nå

186 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 186, pris per enhet

Billigste

Norfri

Paracetamol Norfri 500 mg filmdrasjerte tabletter 20 stk

kr 15

Apotera · 0,75 kr/stk

Se tilbud

Pinex

Pinex 500 mg tabletter 20 stk

kr 16

Apotekhjem · 0,80 kr/stk

Se tilbud

Panodil

Panodil 500 mg tabletter 20 stk

kr 19

Apotek 1 · 0,95 kr/stk

Se tilbud

Orifarm

Glucosamin Orifarm 400 mg tabletter 90 stk

kr 89

Med24 · 0,99 kr/stk

Se tilbud
-32%

Paracet

Paracet 500 mg tabletter 20 stk

kr 25kr 37

Apotekhjem · 1,25 kr/stk

Se tilbud

Apotera

Hygieneovertrekk termometer 50 stk

kr 69

Farmasiet · 1,38 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Microlife

Microlife beskyttelseshette til øretermometer 40 stk

kr 59

Apotera · 1,48 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Norfri

Naproxen Norfri 250 mg tabletter 20 stk

kr 35

Farmasiet · 1,75 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 500 mg tabletter, 20 stk.

kr 36

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Ibumetin

Ibumetin 400 mg tabletter 20 stk

kr 37

Farmasiet · 1,85 kr/stk

Se tilbud

Pharma Nord

Glucosamin Pharma Nord 400 mg kapsler 90 stk

kr 170

Vitusapotek · 1,89 kr/stk

Se tilbud

Paracet

Paracet 500 mg avlange filmdrasjerte tabletter 20 stk

kr 39

Farmasiet · 1,95 kr/stk

Se tilbud

Beste priser per tablett

Største rabatt

Ormsalva Insane stick 50ml

75 kr · −70%

Lavest pris per enhet

Paracetamol Norfri 500 mg filmdrasjerte tabletter 20 stk

0,75 kr/stk · 15 kr · Apotera

Slik betaler du mindre for smertestillende

Sammenlign virkestoff, ikke merkenavn. Paracet og Pinex er begge paracetamol; Ibux og Ibumetin er begge ibuprofen. Generiske varianter med samme virkestoff og styrke virker likt, og prisforskjellen kan være stor. Apotekene er pliktige til å tilby deg det billigste likeverdige alternativet på resept — reseptfritt må du sjekke selv.

Store pakninger gir lavere pris per tablett, men reseptfritt salg er begrenset til de mindre pakningene (typisk 20 tabletter i butikk). På apotek kan du reseptfritt kjøpe noe større pakninger av enkelte varer, og prisen per tablett faller tydelig. Vær samtidig ærlig med deg selv om behovet: smertestillende skal ikke hamstres.

Dagligvarebutikker som Kiwi og Rema 1000 selger de minste pakningene av Paracet og Ibux, ofte billig per pakning men ikke alltid per tablett. Vi overvåker apotekprisene løpende — for jevnlig bruk er apotekets større pakninger som regel rimeligst per dose.

Spørsmål og svar

Hva koster Paracet?

En pakke Paracet 500 mg med 20 tabletter koster typisk 35 til 50 kr på apotek. Prisen per tablett faller i større pakninger. Se prissiden vår for Paracet for dagens priser hos hvert apotek.

Er Paracet og Paracetamol det samme?

Ja, virkestoffet er identisk: paracetamol. Paracet er merkenavnet til Karo Pharma, mens «Paracetamol» selges som generisk variant fra flere produsenter, ofte til lavere pris.

Hvorfor er smertestillende aldri på salg?

Reseptfrie legemidler har friere prissetting enn reseptbelagte, men apotekene kjører sjelden kampanjer på dem. Besparelsen ligger i å velge riktig apotek, riktig generika og riktig pakningsstørrelse — det er den sammenligningen denne siden gjør.

Kan jeg kombinere Paracet og Ibux?

Paracetamol og ibuprofen kan brukes sammen ved sterke smerter fordi de virker forskjellig, men følg doseringen på pakningen og spør på apoteket eller legen hvis du er usikker. Denne siden sammenligner priser og er ikke medisinsk rådgivning.

Se også