Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Forkjølelsesprodukter: Sammenlign apotekpriser

Her sammenligner vi prisene på reseptfrie forkjølelsesprodukter hos Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem: nesespray som Otrivin og Zycomb, halstabletter, hostesaft, neseskyll og febernedsettende. Forkjølelsesprodukter kjøpes når behovet er akutt, og da sjekker få pris — men forskjellene mellom apotekene er reelle, særlig på nesespray. Se egen prisside for nesespray.

Produkter
200
Fra
10 kr
Merker
59
Butikker
7

Forkjølelsesprodukter: priser nå

200 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 200, pris per enhet

Abena

Abena Papirlommetørkler 2-lags i eske - 100 stk.

kr 15

Med24 · 0,15 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Kleenex

Kleenex Original 72stk

kr 30

Med24 · 0,42 kr/stk

Se tilbud

Kleenex

Kleenex Ultra Soft Box - 64 stk.

kr 31

Med24 · 0,48 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Metode

Metode ansiktsservietter i boks 60 stk

kr 30

Apotek 1 · 0,50 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Metode

Metode lommeservietter med balsam 8x9 stk

kr 43

Apotek 1 · 0,60 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Kleenex

Kleenex Balsam Aloe Vera & Vitamin E 64stk

kr 39

Apotera · 0,61 kr/stk

Se tilbud

Kleenex

Kleenex Allergy Comfort 56stk

kr 39

Apotera · 0,70 kr/stk

Se tilbud

Kleenex

Kleenex Collection Serviett Kube 48stk

kr 38

Apotera · 0,79 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Kleenex

Kleenex Ultra Soft 48stk

kr 48

Med24 · 1,00 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Billigste

Metode

Metode lommeservietter med balsam 1x9 stk

kr 10

Apotek 1 · 1,10 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Abena

Abena Munnbind type IIR, 50 stk.

kr 69

Farmasiet · 1,38 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Ukjent

Lamberts Zinc Plus (c-vit og propolis) 100 Sugetabletter

kr 155

Apotekhjem · 1,55 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Beste priser nå

Største rabatt

Physiomer Strong Jet Nesespray 210 ml

88 kr · −50%

Lavest pris per enhet

Abena Papirlommetørkler 2-lags i eske - 100 stk.

0,15 kr/stk · 15 kr · Med24

Lavest pris

Metode lommeservietter med balsam 1x9 stk

10 kr · Apotek 1

Hva hjelper mot forkjølelse — og hva koster det?

Ingen reseptfrie midler kurerer forkjølelse; de lindrer symptomene mens immunforsvaret gjør jobben. Avsvellende nesespray (xylometazolin, som Otrivin) åpner nesen i opptil ti timer, men skal ikke brukes mer enn ti dager i strekk. Saltvannsskyll kan brukes fritt. Halstabletter lindrer lokalt, og paracetamol eller ibuprofen tar feber og verking.

Generika-logikken gjelder også her: generisk xylometazolin-spray inneholder samme virkestoff som Otrivin, ofte til lavere pris. Apotekenes egne saltvannsprodukter er gjennomgående billigst per 100 ml.

Kjøp gjerne beredskapslageret utenom sesong. Nesespray og halstabletter har lang holdbarhet, og du slipper å betale impulspris på bensinstasjonen når forkjølelsen først treffer.

Spørsmål og svar

Hva koster Otrivin?

Otrivin nesespray 10 ml ligger typisk mellom 60 og 100 kr avhengig av apotek og variant. Generisk xylometazolin er ofte billigere. Se nesespray-prissiden vår for dagens priser.

Hvor lenge kan jeg bruke nesespray?

Avsvellende nesespray bør ikke brukes sammenhengende i mer enn ti dager — lengre bruk kan gi «avhengig nese» (rhinitis medicamentosa). Saltvannsspray og neseskyll kan brukes uten tidsbegrensning.

Hjelper vitamin C og sink mot forkjølelse?

Dokumentasjonen er blandet: sink tatt tidlig kan korte ned forløpet noe, mens vitamin C har liten effekt når forkjølelsen først er i gang. Ingen av delene erstatter hvile og væske. Vi viser prisene; helseråd får du hos lege eller apotek.

Se også