Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Nikotintyggegummi: Priser og pris per stykk

Her sammenligner vi prisene på nikotintyggegummi hos Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem: Nicorette og Nicotinell i 2 og 4 mg, alle smaker og pakningsstørrelser, med pris per stykk utregnet. Med 8-10 tyggiser daglig i starten av en røykeslutt er pris per stykk det eneste tallet som betyr noe.

Produkter
64
Fra
44 kr
Merker
2
Butikker
7

Nikotintyggegummi: priser nå

64 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 64, pris per enhet

-5%

Nicotinell

Nicotinell 4 mg tyggegummi spearmint 204 stk

kr 193kr 203

Med24 · 0,95 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi icemint 204 stk

kr 349

Farmasiet · 1,71 kr/stk

Se tilbud
-15%

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi peppermynte 204 stk

kr 364kr 427

Apotekhjem · 1,78 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi tropisk frukt 204 stk

kr 367

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi lakris 204 stk

kr 367

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi spearmint 204 stk

kr 367

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2mg tyggegummi frukt 204 stk

kr 367

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi, Fruktmint, 204 stk.

kr 367

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell tyggegummi 2mg peppermynte - 204 stk

kr 368

Med24 · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Nicotinell

Nicotinell tyggegummi 2mg lakris - 204 stk

kr 368

Med24 · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Nicotinell

Nicotinell tyggegummi 2mg fruktsmak - 204 stk

kr 368

Med24 · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Nicotinell

Nicotinell tyggegummi 2mg icemint - 204 stk

kr 368

Med24 · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Beste priser per enhet

Største rabatt

Nicorette 4 mg tyggegummi freshmint 210 stk

428 kr · −26%

Lavest pris per enhet

Nicotinell 4 mg tyggegummi spearmint 204 stk

0,95 kr/stk · 193 kr · Med24

Lavest pris

Nicotinell 2mg tyggegummi tropisk frukt 24 stk

44 kr · Farmasiet

Om nikotintyggegummi-kjøpet

Storpakningen (105 stk) er alltid billigst per stykk — ofte 30-50 prosent under småpakningene. Siden et røykesluttløp varer uker, er det ingen grunn til å kjøpe smått etter at du har funnet smaken som fungerer.

2 mg passer deg som røykte under 20 om dagen, 4 mg for mer. Smakene (mint, frukt, lakris) prises ofte likt, men kampanjer treffer enkeltvarianter — sjekk hele listen.

Spørsmål og svar

Hvor mange nikotintyggegummi kan jeg bruke per dag?

Følg pakningsvedlegget — typisk 8-12 stykker daglig i starten, maks 24 (2 mg) eller 15 (4 mg). Trapp gradvis ned over uker.

Hvorfor er prisen per stykk så forskjellig?

Pakningsstørrelsen dominerer: 105-pakninger gir lavest stykkpris. I tillegg priser apotekene identiske pakninger ulikt — det er den forskjellen denne siden viser.

Se også