Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Nikotinprodukter: Priser på tyggegummi, plaster og spray

Her sammenligner vi prisene på reseptfrie nikotinprodukter hos Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem: Nicorette, Nicotinell og Zonnic som tyggegummi, plaster, sugetabletter, munnspray og inhalator. Nikotinerstatning er dyrt i småpakninger — en røykeslutt varer typisk åtte til tolv uker, og prisen per dose i storpakning kan være under halvparten av småpakningens. Se egne sider for plaster og tyggegummi.

Produkter
115
Fra
38 kr
Merker
4
Butikker
7

Nikotinprodukter: priser nå

115 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 115, pris per enhet

Zonnic

Zonnic 1 mg/dose munnspray peppermynte 2x200 doser

kr 292

Farmasiet · 0,73 kr/stk

Se tilbud
-5%

Nicotinell

Nicotinell 4 mg tyggegummi spearmint 204 stk

kr 193kr 203

Med24 · 0,95 kr/stk

Se tilbud

Nicorette

Nicorette 1mg/dose munnspray freshmint 2x150 doser

kr 299

Farmasiet · 1,00 kr/stk

Se tilbud

Nicorette

Nicorette 1 mg/dose munnspray fruktmint 2x150 doser

kr 324

Farmasiet · 1,08 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 1 mg/dose munnspray mint 2x150 doser

kr 329

Apotek 1 · 1,10 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 1 mg/dose munnspray mint 150 doser

kr 199

Apotek 1 · 1,33 kr/stk

Se tilbud

Nicorette

Nicorette 1 mg/dose munnspray fruktmint 150 doser

kr 199

Farmasiet · 1,33 kr/stk

Se tilbud

Nicorette

Nicorette 1mg/dose munnspray freshmint 150 doser

kr 199

Farmasiet · 1,33 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi icemint 204 stk

kr 349

Farmasiet · 1,71 kr/stk

Se tilbud
-15%

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi peppermynte 204 stk

kr 364kr 427

Apotekhjem · 1,78 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi tropisk frukt 204 stk

kr 367

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 2 mg tyggegummi lakris 204 stk

kr 367

Farmasiet · 1,80 kr/stk

Se tilbud

Beste priser per dose

Største rabatt

Nicorette 4 mg tyggegummi freshmint 210 stk

428 kr · −26%

Lavest pris per enhet

Zonnic 1 mg/dose munnspray peppermynte 2x200 doser

0,73 kr/stk · 292 kr · Farmasiet

Lavest pris

Blistex Lip Relief Cream SPF10 - 6 ml.

38 kr · Med24

Slik velger du nikotinprodukt på pris

Regn ut hele kuren, ikke én pakke. Et vellykket røykesluttløp med tyggegummi bruker fort 8-10 stykker daglig de første ukene. En 105-pakning gir dramatisk lavere pris per stykk enn 30-pakningen, og siden kuren uansett varer uker, er storpakningen det rasjonelle kjøpet.

Styrken må passe forbruket ditt, ikke lommeboken. 2 mg tyggegummi er for deg som røykte under 20 om dagen, 4 mg for mer. Plaster doseres etter samme logikk (7/14/21 mg). Feil styrke gir dårligere effekt — velg styrke først, deretter billigste variant i den styrken.

Sammenlign på tvers av merkene. Nicorette er markedslederen, men Nicotinell og Zonnic har tilsvarende produkter i samme styrker, ofte billigere per dose. Apotekene priser dem ulikt, så det lønner seg å sjekke alle fem.

Spørsmål og svar

Hva koster Nicorette?

Prisen avhenger av form og pakningsstørrelse. Tyggegummi i 105-pakning gir lavest pris per stykk; småpakninger koster gjerne 50 prosent mer per dose. Vi viser dagens pris og pris per stykk fra hvert apotek.

Er nikotinprodukter billigere på nettapotek?

Ofte, ja. Farmasiet og Apotera har lave grunnpriser på storpakninger, men de fysiske kjedene kjører også kampanjer. Listen over viser hvem som er billigst akkurat nå.

Dekkes røykeslutt av det offentlige?

Nikotinerstatning er reseptfritt og betales normalt av deg selv. Enkelte kommuner og arbeidsgivere har støtteordninger for røykeslutt — sjekk med fastlegen eller frisklivssentralen din.

Se også