Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Nikotinplaster: Priser og pris per plaster

Her sammenligner vi prisene på nikotinplaster hos de sju norske apotekene vi dekker: Nicorette Invisi og Nicotinell i styrkene 7, 14, 21 og 25 mg, med pris per plaster utregnet. Et plaster varer et døgn (eller 16 timer for Nicorette), så pris per plaster er dagsprisen for røykeslutten din.

Produkter
16
Fra
184 kr
Merker
2
Butikker
7

Nikotinplaster: priser nå

16 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 16, pris per enhet

-25%Billigste

Nicorette

Nicorette 10mg/16timer depotplaster 7 stk

kr 184kr 244

Apotekhjem · 26 kr/stk

Se tilbud

Nicorette

Nicorette depot plaster 15mg/16 timer - 7 stk

kr 189

Med24 · 27 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Nicorette

Nicorette depotplaster 10mg/16 timer - 7 stk

kr 189

Med24 · 27 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-25%

Nicorette

Nicorette 15mg/16timer depotplaster 7 stk

kr 193kr 258

Apotekhjem · 28 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell 7 mg/24 timer depotplaster 7 stk

kr 196

Apotek 1 · 28 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell depot plaster 7mg/24t - 7 stk

kr 196

Med24 · 28 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Nicorette

Nicorette 25mg/16timer depotplaster 7 stk

kr 197

Farmasiet · 28 kr/stk

Se tilbud

Nicorette

Nicorette depotplaster 25 mg/16 timer - 7 stk

kr 197

Med24 · 28 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-8%

Nicotinell

Nicotinell 14 mg/24 timer depotplaster 7 stk

kr 209kr 227

Apotekhjem · 30 kr/stk

Se tilbud
-9%

Nicotinell

Nicotinell 21 mg/24 timer depotplaster 21 stk

kr 648kr 711

Apotekhjem · 31 kr/stk

Se tilbud

Nicotinell

Nicotinell depot plaster 14mg/24t - 7 stk

kr 218

Med24 · 31 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Nicotinell

Nicotinell 21mg/24timer depotplaster 7 stk

kr 219

Med24 · 31 kr/stk

Se tilbud

Beste priser per enhet

Største rabatt

Nicorette 10mg/16timer depotplaster 7 stk

184 kr · −25%

Lavest pris per enhet

Nicorette 10mg/16timer depotplaster 7 stk

26 kr/stk · 184 kr · Apotekhjem

Om nikotinplaster-kjøpet

Styrketrappen styrer kjøpet: du starter på høyeste styrke som passer forbruket ditt og trapper ned over 8-12 uker. Kjøp derfor ikke mer enn ett trinn av gangen — men kjøp det trinnet i størst pakning, for pris per plaster faller tydelig fra 7- til 14- og 21-pakninger.

Nicorette og Nicotinell doserer ulikt (16 mot 24 timer) men konkurrerer på samme bruk. Apotekene priser dem ulikt — sammenlign begge merkene i listen.

Spørsmål og svar

Hvilken styrke nikotinplaster skal jeg velge?

Røykte du mer enn 20 om dagen, starter du normalt på det sterkeste plasteret (21/25 mg) og trapper ned. Under det starter du et trinn lavere. Følg pakningsvedlegget eller spør på apoteket.

Hvor lenge skal jeg bruke plaster?

Et vanlig løp er 8-12 uker med gradvis nedtrapping. Det er billigere enn å fortsette å røyke — men regn på pris per plaster, for forskjellene mellom apotekene er reelle.

Se også