Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Nesespray: Priser hos apotekene nå

Her ser du dagens nesespraypriser hos Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem: Otrivin, Zycomb, generisk xylometazolin, saltvannsspray og neseskyll. Nesespray kjøpes oftest akutt — men prisforskjellen på identiske flasker mellom apotekene er reell, og generika koster gjerne mindre enn Otrivin.

Produkter
34
Fra
36 kr
Merker
14
Butikker
7

Nesespray: priser nå

34 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 34, pris per enhet

-50%

Physiomer

Physiomer Strong Jet Nesespray 210 ml

kr 88kr 175

Apotek 1 · 42 kr/100 ml

Se tilbud
-50%

Physiomer

Physiomer Nesespray Jet Normal 135 ml

kr 82kr 163

Apotek 1 · 60 kr/100 ml

Se tilbud
-50%

Physiomer

Physiomer Baby Nesespray 115 ml

kr 75kr 150

Apotek 1 · 65 kr/100 ml

Se tilbud

Vidi Pharma

Vidi Pharma nesespray jet saltvann aloe vera 120 ml

kr 150

Kjøp 3 få 50%

Vitusapotek · 125 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Vidi

Vidi Pharma nesespray jet saltvann hyperton 2,2% 120 ml

kr 150

Kjøp 3 få 50%

Vitusapotek · 125 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Otricare

Otricare Saltvann Nesespray Barn, 50 ml

kr 74

Farmasiet · 148 kr/100 ml

Se tilbud

Otricare

OtriCare saltvann nesespray med aloe vera 50 ml

kr 79

Apotek 1 · 158 kr/100 ml

Se tilbud
-16%

Nazamér

Nazamér Original saltvannsnesespray 20 ml

kr 43kr 51

Apotekhjem · 215 kr/100 ml

Se tilbud
-50%

Physiomer

Physiomer Mentol Saltvannsnesespray 20 ml

kr 48kr 95

Apotek 1 · 238 kr/100 ml

Se tilbud

Stérimar

Stérimar Blocked Nose Baby Nesespray, 50 ml

kr 120

Boots apotek · 240 kr/100 ml

Se tilbud

Vidi Pharma

Vidi Pharma baby nesespray saltvann isoton 0,9% 30 ml

kr 82

Kjøp 3 få 50%

Vitusapotek · 273 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Vidi Pharma

Vidi Pharma nesespray saltvann isoton 0,9% 30 ml

kr 82

Kjøp 3 få 50%

Vitusapotek · 273 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Beste priser per enhet

Største rabatt

Physiomer Strong Jet Nesespray 210 ml

88 kr · −50%

Lavest pris per enhet

Physiomer Strong Jet Nesespray 210 ml

42 kr/100 ml · 88 kr · Apotek 1

Lavest pris

Norfri Xylometazolin Nesespray 1mg/ml 10 ml

36 kr · Apotera

Om nesespray-kjøpet

Virkestoffet xylometazolin er det samme i Otrivin og generiske avsvellende sprayer; styrke (0,5 og 1 mg/ml) og volum avgjør sammenligningen. Barnevarianter har lavere styrke — bland aldri.

Saltvannsspray og neseskyll kan brukes fritt og uten avhengighetsrisiko, og apotekenes egne merker er billigst per 100 ml. Avsvellende spray bør maksimalt brukes ti dager i strekk.

Spørsmål og svar

Hva koster Otrivin?

Otrivin 10 ml ligger typisk på 60-100 kr avhengig av apotek og variant — se dagens priser i listen over. Generisk xylometazolin er ofte billigere for samme virkestoff.

Hvilken nesespray er best mot tett nese?

Avsvellende spray (xylometazolin) åpner nesen raskt i opptil ti timer, men skal brukes kort. Saltvann fukter og skyller uten begrensning. Ved allergisk tett nese finnes egne allergisprayer — spør på apoteket.

Se også