Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Ansiktskrem best i test 2026: Det testene måler — og hva kremene koster

«Best i test»-søket på ansiktskrem gir deg alt fra TV2 Hjelper Degs paneltester til magasinenes favorittlister — med sprikende vinnere, fordi «best» avhenger av hudtype og hva kremen skal løse. Vi tester ikke kremer selv. Det denne siden gir deg, er kunnskapen som gjør testene nyttige — hvilke ingredienser som faktisk er dokumentert — pluss det ingen test viser: dagens priser per 100 ml på apotekkremene fra CeraVe, La Roche-Posay, Vichy, Avène, Cosmica og flere, hos sju norske apotek.

Produkter
340
Fra
39 kr
Merker
102
Butikker
7

Dagens ansiktskrempriser (kr per 100 ml)

340 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 340, pris per enhet

Nivea

NIVEA Soft Body & Face Cream Jar 200 ml

kr 49

Apotera · 25 kr/100 ml

Se tilbud

Lumene

Lumene Moisturizing Micellar Water, 400 ml

kr 99

Apotera · 25 kr/100 ml

Se tilbud

Nivea

Nivea Soft Moisturizing Cream - 300 ml.

kr 83

Med24 · 28 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Rømer Natur Produkt

Rømer Naturlig Krem All Round - 450 ml.

kr 140

Med24 · 31 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Cetaphil

Cetaphil Moisturising Lotion 473 ml

kr 159

Apotera · 34 kr/100 ml

Se tilbud

Cetaphil

Cetaphil Moisturizing Lotion, 500 ml

kr 174

Apotekhjem · 35 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Vitusapotek

Cosmica Shower Cream Rich 400 ml

kr 170

Apotek 1 · 42 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Nivea

Nivea Care Nourishing Cream - 200 ml.

kr 85

Med24 · 43 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Cetaphil

Cetaphil Hydrating Foaming Cream Cleanser, 236 ml

kr 110

Apotekhjem · 47 kr/100 ml

Se tilbud

Lumene

Lumene Moisturizing Toner, 200 ml

kr 99

Apotera · 50 kr/100 ml

Se tilbud
-20%

Aveeno

Aveeno Daily Moisturising Cream - 400 ml.

kr 199kr 249

Med24 · 50 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Cetaphil

Cetaphil Hydrating Foaming Cream Cleanser - 236 ml.

kr 119

Med24 · 50 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Beste kjøp akkurat nå

Største rabatt

Mádara SOS+ SENSITIVE Night Cream - 70 ml.

231 kr · −56%

Lavest pris per enhet

NIVEA Soft Body & Face Cream Jar 200 ml

25 kr/100 ml · 49 kr · Apotera

Lavest pris

Nivea Soft Cream Tube - 75 ml.

39 kr · Med24

Slik velger du ansiktskrem etter dokumentasjon, ikke reklame

Se etter ingrediensene med dokumentert effekt. For fukt: glyserin og hyaluronsyre. For hudbarrieren: ceramider og niacinamid. Mot rynker: retinol/retinal og solkrem (den viktigste «antirynkekremen» av alle er faktisk SPF). Mot uren hud: salisylsyre (BHA) og niacinamid. En krem med disse virkestoffene fra apotekets budsjettserier gjør jobben — prisen sier lite om innholdet.

Paneltester måler opplevelse, ikke biologi. Når et testpanel kårer en vinnerkrem, handler det oftest om konsistens, duft, opptak og opplevd fukt — legitime kriterier, men subjektive. Laboratoriemålinger av fuktnivå finnes i noen tester, men langtidseffekter (rynker, elastisitet) er nesten aldri testet, for det tar måneder å måle.

Hudtypen din trumfer testvinneren. Tørr hud trenger rikere kremer (ceramider, skvalan), fet og kombinert hud lettere gel-kremer (niacinamid, lette humektanter), sensitiv hud færrest mulig ingredienser og parfymefritt — apotekmerkene er sterke nettopp her. En «testvinner» for normal hud kan være feil for din.

Regn per 100 ml før du lar deg imponere av prisen. Ansiktskremer selges i 15 til 100 ml-emballasje, og literprisen spenner fra et par hundrelapper til over ti tusen kroner. Dagkremen du bruker hver dag, bør tåle det regnestykket — serum og spesialprodukter er der det kan være verdt å strekke seg.

Spørsmål og svar

Hvilken ansiktskrem er best i test 2026?

Det finnes ingen fasit — TV2 Hjelper Deg og forbrukermagasinene kårer ulike vinnere avhengig av panel og kriterier. Velg etter hudtype og dokumenterte ingredienser (ceramider, niacinamid, hyaluronsyre, retinol), og sammenlign prisen per 100 ml — den gjør vi utregnet i listen over.

Er apotekkremer bedre enn parfymerikremer?

Apotekmerkene (CeraVe, La Roche-Posay, Avène, Vichy) er gjennomgående godt dokumenterte, parfymefrie eller lavt parfymerte, og utviklet med sensitiv hud i tankene. De er sjelden «dårligere» enn dyrere parfymerimerker — forskjellen er oftest tekstur og luksusfølelse, ikke effekt.

Trenger jeg både dagkrem og nattkrem?

Ikke nødvendigvis. Den viktigste forskjellen er at dagkrem gjerne har SPF og nattkrem er rikere. En god fuktighetskrem kan brukes døgnet rundt; legg heller pengene i solkrem til dagen og eventuelt retinol til kvelden.

Hva bør en god ansiktskrem koste?

Dokumenterte fuktighetskremer fra apotekets serier starter under hundrelappen per 50 ml på kampanje. Over 500 kr betaler du primært for merkevare og tekstur. Sjekk prisen per 100 ml i listen — spennet er enormt.

Se også