Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Tannkrem best i test 2026: Ett tall avgjør

Tannkrem er produktet der markedsføringen og dokumentasjonen ligger lengst fra hverandre: pakningene lover hvitere tenner, friskere ånde og sterkere emalje, mens forskningen i all hovedsak peker på ett enkelt tall — fluorinnholdet. Vi tester ikke selv. Her får du hva det tallet betyr, hva de øvrige løftene er verdt, og dagens priser på apotekenes tannkremer fra Zendium, Sensodyne, Duraphat og flere.

Produkter
199
Fra
13 kr
Merker
44
Butikker
7

Dagens tannkrempriser

199 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 199, pris per enhet

Aquafresh

Aquafresh Tannkrem Freshmint 125ml

kr 22

Apotera · 18 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Aquafresh

Aquafresh Freshmint Tannkrem 75 ml

kr 18

Apotera · 24 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-27%

Jordan

Jordan Caries Defense Tannkrem - 75 ml.

kr 19kr 26

Med24 · 25 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Prodox

Prodox Classic tannkrem 75 ml

kr 20

Apotek 1 · 27 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Prodox

Prodox Whitening tannkrem 75 ml

kr 20

Apotek 1 · 27 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Prodox

Prodox Sensitive tannkrem 75 ml

kr 20

Apotek 1 · 27 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Colgate

Colgate Karies Kontroll Tannkrem 125ml

kr 34

Apotera · 27 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Pepsodent

Pepsodent Super Fluor Tannkrem - 75 ml

kr 22

Med24 · 29 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Colgate

Colgate Tannsteinkontroll Tannkrem 75 ml

kr 25

Apotera · 33 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-17%

Sensodyne

Sensodyne Gentle Whitening Duo tannkrem 2x75 ml

kr 50kr 60

Apotek 1 · 33 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Pepsodent

Pepsodent Super Fluor Tannkrem - 125 ml

kr 42

Med24 · 34 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Colgate

Colgate Max Fresh Cooling Crystals Tannkrem 75 ml

kr 27

Apotera · 36 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Beste kjøp akkurat nå

Største rabatt

Metode tannkrem til barn 0–6 år jordbærsmak 50 ml

19 kr · −50%

Lavest pris per enhet

Aquafresh Tannkrem Freshmint 125ml

18 kr/100 ml · 22 kr · Apotera

Lavest pris

Colgate Total Original Tannkrem Reiseforpakning 20 ml

13 kr · Apotera

Sjekk ppm-tallet før du sjekker noe annet

Fluor er den best dokumenterte kariesforebyggingen som finnes, og mengden står i ppm på tuben. Voksne bør bruke tannkrem med rundt 1 450 ppm — det er standard i de fleste vanlige tannkremer. Barn skal ha lavere styrke tilpasset alder, og ved høy kariesrisiko finnes høyfluorvarianter opp til 5 000 ppm, som Duraphat, der de sterkeste er reseptbelagte. En tannkrem uten fluor forebygger i praksis ikke hull, uansett hva den ellers lover.

Bruksmåten betyr nesten like mye som produktet: puss to ganger daglig, spytt ut og la være å skylle munnen med vann etterpå. Skyller du, fjerner du fluoren mens den fortsatt jobber. Dette ene grepet er gratis og gir mer effekt enn å bytte til en dyrere tube.

Hvittende tannkrem fjerner overflatemisfarging fra kaffe, te og røyk ved hjelp av mildt slipemiddel eller enzymer. Den endrer ikke tennenes egen farge — det gjør bare blekemidler hos tannlege. Er tennene naturlig gulaktige, vil ingen tannkrem endre det, og sterkt slipende varianter kan over tid slite på emaljen.

Sensitiv tannkrem med kaliumnitrat eller stannofluorid har god dokumentasjon på isende tenner og er verdt merprisen hvis du har plagen. Har du den ikke, betaler du for noe du ikke trenger. Apotekets fortrinn her er nettopp spesialproduktene — på helt vanlig fluortannkrem er dagligvaren gjerne billigere.

Spørsmål og svar

Hvilken tannkrem er best i test 2026?

Testene rangerer ofte på smak, skum og opplevelse. Faglig er svaret enklere: en tannkrem med cirka 1 450 ppm fluor, brukt to ganger daglig uten å skylle etterpå. Utover det velger du etter behov — sensitivitet, tørr munn, barn.

Virker hvittende tannkrem?

Den fjerner overflatemisfarging fra kaffe, te og røyk, men endrer ikke tennenes egen farge. Reell bleking gjøres hos tannlege. Sterkt slipende varianter kan slite på emaljen ved daglig bruk over tid.

Bør jeg skylle munnen etter tannpuss?

Nei. Spytt ut overskuddet og la fluoren bli værende. Skylling med vann vasker vekk virkestoffet du nettopp børstet inn — det er den vanligste tabben i norske bad.

Er dyr tannkrem bedre enn billig?

Ikke på kariesforebygging — der er det fluorinnholdet som teller, og det er likt i de fleste vanlige tannkremer. Merprisen kan være verdt det for dokumenterte spesialbehov som isende tenner eller munntørrhet.

Se også