Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Allergitabletter: Priser og pris per tablett

Her sammenligner vi prisene på reseptfrie allergitabletter og annen allergimedisin hos Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem: Zyrtec, generisk cetirizin, loratadin, Aerius og flere. Allergimedisin er sjelden på kampanje — det som avgjør er prisen per tablett, og den varierer kraftig med pakningsstørrelsen. I pollensesongen bruker mange én tablett daglig i flere måneder, og da utgjør forskjellen fort flere hundre kroner.

Produkter
174
Fra
15 kr
Merker
75
Butikker
7

Allergimedisin: priser nå

174 produkter fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 08:07.

12 / 174, pris per enhet

-70%

Lactrase

Lactrase Kapsler, 30 stk.

kr 60kr 200

Boots apotek · 2,00 kr/stk

Se tilbud

Neilmed

Neilmed Sinus Rinse Refill - 60 stk.

kr 135

Med24 · 2,25 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Ukjent

Dactylis rioplex (Adrisin Rhinoplex 10) 140 Tabletter holdbarhet DATO 03/26, UTSOLGT

kr 378

Apotekhjem · 2,70 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Cetirizin

Cetirizin Sandoz 10 mg tabletter 30 stk

kr 85

Farmasiet · 2,83 kr/stk

Se tilbud
-20%Ekte tilbud

Nycopro

Nycopro Laktase tabletter, 60 stk.

kr 175kr 219

Farmasiet · 2,92 kr/stk

Se tilbud

Neilmed

NeilMed Sinus Rinse Neseskyllesett med 60 poser - 1 stk.

kr 184

Med24 · 3,07 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Zyrtec

Zyrtec 10 mg tabletter 30 stk

kr 103

Apotera · 3,43 kr/stk

Se tilbud

Zyrtec

Zyrtec tabletter 10 mg - 30 tabletter

kr 109

Med24 · 3,63 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Kleenex

Kleenex Original Pocket Packs - 6 stk

kr 23

Med24 · 3,83 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Blepha

BLEPHA Clean Steril Våtserviett x3, 3 x 20 stk.

kr 255

Farmasiet · 4,25 kr/stk

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Altifex

Altifex 120 mg tabletter, 30 stk.

kr 129

Farmasiet · 4,30 kr/stk

Se tilbud

Blepha

BLEPHA Clean Steril Våtserviett, 20 stk.

kr 92

Farmasiet · 4,60 kr/stk

Se tilbud

Beste priser per tablett

Største rabatt

Lactrase Kapsler, 30 stk.

60 kr · −70%

Lavest pris per enhet

Lactrase Kapsler, 30 stk.

2,00 kr/stk · 60 kr · Boots apotek

Lavest pris

Granberg Bomullshansker, Medium, 1 par

15 kr · Farmasiet

Slik betaler du mindre for allergimedisin

Generika er nøkkelen. Zyrtec og generisk cetirizin inneholder samme virkestoff i samme styrke; det samme gjelder Clarityn og loratadin. Prisforskjellen mellom merkevare og generika kan være stor, og virkningen er den samme.

Store pakninger vinner alltid på pris per tablett. Bruker du allergitabletter daglig gjennom pollensesongen, er en 30- eller 100-pakning langt billigere per dose enn 7- og 10-pakningene fra dagligvaren.

Sesongen styrer tilgjengeligheten mer enn prisen. Apotekene justerer sjelden prisene ned i pollensesongen, så det er ingen grunn til å vente: kjøp den store pakningen når du vet at sesongen kommer.

Spørsmål og svar

Hva er billigste allergitablett?

Generisk cetirizin eller loratadin i største reseptfrie pakning gir lavest pris per tablett. Vi viser dagens priser og pris per tablett fra hvert apotek i listen over.

Er Zyrtec bedre enn generisk cetirizin?

Nei, virkestoffet og styrken er identisk (cetirizin 10 mg). Forskjellen er merkenavn og pris. Enkelte opplever forskjell mellom cetirizin og loratadin — det er individuelt, og begge er førstevalg ved pollenallergi.

Trenger jeg resept på allergitabletter?

De vanligste antihistaminene (cetirizin, loratadin) selges reseptfritt i begrensede pakningsstørrelser. Større pakninger og enkelte nyere midler krever resept — de har regulerte priser og dekkes ikke av denne siden.

Se også